Sayfalar

Mutluluk

“Kimseye gökten yağmıyor mutluluk, sayısız sıkıntı ve soruna rağmen mutlu olmaya çalışıyor insanlar. Dikiş diker gibi, örgü örer gibi, yemek yapar gibi, proje hazırlar gibi hazırlıyor insanlar mutluluklarını.” diyor yazar. Bugün kendim için güzel bir şey yaptım. Birinin bana "hadi" demesini beklemeden.
O an karar verdim, yataktan uyandığım gibi kalktım, hazırlanıp çıktım evden. Sırt çantama bir kitap, bir şişe su, bir tane susamlı bisküvi ve bir örtü koydum. Bisikletimin sepetine koydum çantayı. Bastım pedala. 
Yolumun üstünde bir fırın var orada durup kaşarlı poğaça ve vişneli meyve suyu aldım onları da koydum sepete. Bastım pedala. 
İşte dedim burada oturacağım. Bisikleti demir zinciriyle bir direğe bağladım. İndim merdivenlerden yaklaştım denize, yaklaştıkça sesini daha net duydum. Deniz bir örtü gibiydi, usulca vuruyordu dalgalar kıyıya ve her dalga bir diğerinin aynısıydı. Ne fazla ne de eksik. Çantamdan öyle büyük bir keyifle çıkardım ki örtümü, serdim taşların üstüne. Kitabım, suyum hepsini çıkardım çantadan. İşte bu kadar basit. 

Denizden çıkan bir teyze vallahi belediyeye şikayet edicem bunları dedi, görevliye. Denize girmeden önce topladığı boş bira şişelerinin olduğu poşeti göstererek. 
Elli yaş üstü amcalar yaklaşık 6-7 kişi denize birlikte girdiler, muhabbet ede ede, açıldılar uzaklara.
Balık tutanları seyrettim daha doğrusu tutamayanları demeliyim. Çünkü; her oltayı denizden çekişlerinde, o oltanın ucunda balığı göremedim :)
Minik balıklar var ya hani onları da gördüm denizin üstüne çıkıp, girdiler bildiğin şov yaptılar benim için. Benim içindi biliyorum. Çünkü; ben güzel şeyler görmeyi niyet ettim. 

Başkalarının hayatlarına ne çok özeniyoruz bazen öyle değil mi? Ama hayatımızda bir heyecan, bir farklılık, ufak bir mutluluk yaratmak için hiç bir şey yapmıyoruz. Gelip beni, bizi bulsun birileri ve mutlu etsin diye bekleyip duruyoruz. Bekleme arkadaşım. Kimse gelmeyecek. Sen yapacaksın. Bugün ben kendim için yaptım. Sende başla bir yerden. Kendin için, sevdiklerin için bir farklılık, bir değişiklik yap. Mutlu ol.

Görüştüğümüz zaman görüşürüz.

6 yorum:

 1. Ne iyi dedin.
  Mutlu olalım.. hep birlikte.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hep birlikte.. Ne güzel dedin.
   İnşallah :)

   Sil
 2. Aynı mutluluğu bende tek başıma ağaçlar altında yürürken buluyorum, mutlu olmak bizim elimizde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gülsüm'cüm, ne güzel dedin, gerçekten bizim elimizde. Ne ile mutlu olduğunu bilmekte ayrı bir güzellik bu arada ;)
   Sevgiyle kal.

   Sil
 3. Ne güzel yapmissin. Oh :)

  YanıtlaSil

Blogumu ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...